Patriotyzm Gospodarczy Kocham Polskę
Podsumowanie działań w 2020 roku
Kochamy Polskę! „Kupuj Polskie”, „Wybierając Polskie produkty, wspierasz Polskich przedsiębiorców!” Korzystając z usług Rodaków wspieramy rozwój Polskiej przedsiębiorczości! Głównym celem promowanej przez nas akcji Patriotyzm Gospodarczy jest budzenie świadomości wspólnoty społecznej. Nasze działania przynoszą coraz większe zainteresowanie społeczne, co przeradza się w rzeczywiste oddziaływanie na pozytywną zmianę związaną z zakupami czy usługami, czyli zrozumienia wielkości znaczenia patriotyzmu gospodarczego. Tym samym zainteresowanie to ma wpływ na rozwój gospodarczy.
W naszym regionie to już kolejny rok działań i jak to miało miejsce w poprzednich latach również i teraz stanęliśmy na wysokości zadania, by wspierać polską gospodarkę. Pomimo faktu że mieliśmy trochę utrudnień związanych z tak zwaną "pandemią" również w tym 2020 roku działacze organizacji w naszym regionie podjęli wspólne działanie na rzecz promowania Patriotyzmu Gospodarczego. Efektem czego były trzy akcje-działania w terenie.
Wyżej wspomniane akcje, które przeprowadziliśmy w tym roku to nagłośnienie inicjatywy Patriotyzm Gospodarczy, między innymi za pomocą plakatów i rozdawania ulotek, które były rozprowadzane głównie w trzech powiatach: węgrowskim, siedleckim i sokołowskim. Udało się również zrobić część pracy w powiecie łosickim, oraz w innych miejscach, w powiecie monieckim i okolicznych gminach oraz w Tykocinie.
Równie ważnym działaniem, które podjęliśmy kilka lat temu i z mozołem realizujemy to promowanie polskich produktów również poza granicami kraju w szczególności w krajach gdzie żyje wielu Polaków - Polonii, w tym konkretnym przykładzie jest to Irlandia oraz Wielka Brytania, gdzie bywa tak, że odnosimy małe sukcesy. Staramy się inicjować tworzenie polskich segmentów – specjalnych półek z ofertą polskich produktów w tamtejszych sieciach sklepów i przypominać Rodakom o tym jak ważne jest ich wsparcie dla polskich przedsiębiorców, w przypadku Rodaków mieszkających na wyspach najważniejsze jest to, aby sięgali po dostępne dla nich polskie produkty, a w miarę możliwości zamawiali towary z Polski. O tym działaniu napiszemy oddzielny artykuł.
Kolejno z powodzeniem ponownie zainicjowaliśmy nasze działanie w ważnej przestrzeni jaką jest sieć internetowa, która służy nam kierunkowo do promowania Patriotyzmu Gospodarczego. Są to portale internetowe, profile facebookowe: Patriotyzm Gospodarczy, Swój do swego po swoje, Patriotyzm gospodarczy - kocham Polskę, Kupuj Polskie, Patriotyzm gospodarczy wśród Polonii. W sieci internetowej nasze działanie to cykliczne rozpowszechnianie treści trwające praktycznie cały rok mozolnej pracy i związane z tym wszelkie działania. Ten trud jaki podejmujemy jest możliwy tylko dzięki temu, że z poczucia obowiązku do Ojczyzny organizujemy się wspólnymi siłami, oraz wszystko to co wymaga nakładów materialnych finansujemy z własnych środków.
Organizacje współpracujące w tej szlachetnej inicjatywie, to między innymi partie polityczne: Konfederacja, którą tworzą Ruch Narodowy, Wolność, Konfederacja Korony Polskiej, Prawdziwa Europa-Europa Christi,
oraz stowarzyszenia i organizacje: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych, Młodzież Wszechpolska, Nasz Świadomy Rozwój, Stowarzyszenia: Wiara i czyn, Patriotyczne Siedlce, Asumpt, Goniądz nad Biebrzą, Roty Niepodległości, Koliber.
Nasze cele podstawowe to:
wolność polskiego przedsiębiorcy,
promocja wolności gospodarczej,
wsparcie dla polskiej wsi,
promocja patriotyzmu konsumenckiego
Wyznaczone zadania:
Naszymi działaniami zabiegamy o wzrost zamożności społeczeństwa polskiego. Zajmujemy się szeroko rozumianą promocją patriotyzmu konsumenckiego. Podczas naszych akcji próbujemy przekonywać do tego, by preferować przy zakupach produkty lokalne, regionalne i krajowe, oraz korzystać z usług rodzimych przedsiębiorców.
Podstawowe czynności:
To głównie jak największe oddziaływanie na ludzi w budzeniu świadomości wspólnoty społecznej w podstawowych kwestiach życia codziennego i jak najgłębszego zacieśniania współpracy między Rodakami. Współtworzenie społeczeństwa, o czym dobrze wiemy, obejmuje wiele płaszczyzn, m.in. jest to szeroko pojęty patriotyzm gospodarczy. Innymi słowy, wspierając „swoich”, pomagamy sobie wzajemnie. Wybierając polskie towary przyczyniamy się do poprawy kondycji gospodarki. Ten mały gest w rzeczywistości ma wielkie znaczenie także dla nas. Korzystając z usług rodzimych firm również przyczyniamy się do poprawienia jakości życia i prawidłowego funkcjonowania małych firm i przedsiębiorców, co również przyczynia się do poprawienia ogólnej kondycji całej gospodarki. Co istotne, w tym roku dzięki ciężkiej pracy Polaków powstała nowa, bardzo interesująca, patriotyczna platforma Rolnik Handluje, którą również promujemy i wspieramy. Zachęcamy do korzystania z tej nowatorskiej platformy.
Korzyści z wybierania polskich produktów:
- uniezależnienie Polski od obcego kapitału,
- budowanie niezależnego sektora finansowego,
- samowystarczalne funkcjonowanie u podstaw gospodarki,
- lepsza jakość rodzimych artykułów,
- nowe miejsca pracy w Polsce,
- wzrost gospodarczy i rozwój regionów,
- rzeczywiste wspieranie polskich przedsiębiorców,
- poprawa kondycji polskiej wsi,
- wzrost zamożności polskiego społeczeństwa,
Co należy robić?
- kupować polskie produkty,
- rób zakupy w lokalnych sklepach i na targowiskach,
- stołuj się w polskiej gastronomii,
- tankuj paliwo na polskich stacjach,
- ubieraj się w odzież polskich producentów,
- trzymaj pieniądze w polskim banku,
- korzystaj z platformy Rolnik Handluje,
- polecaj innym polskie produkty,
- jak tylko możesz wspieraj Polskich przedsiębiorców,
Jak rozpoznać polskie produkty?
Pierwsze podstawowe działanie to szczegółowe rozeznanie w ofercie Polskich produktów. Sam kod kreskowy rozpoczynający się od „590” oraz informacja na opakowaniu nie zawsze pokazuje czy firma jest własnością Polską z pełnym Polskim kapitałem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na nazwę firmy na opakowaniu oraz adres . Część produktów z kodem „590” jest w posiadaniu zagranicznych koncernów. W razie wątpliwości co do pochodzenia towaru pytajmy sprzedawcę. Bardzo pomocna i dosyć sprawna w tym temacie jest aplikacja na smartfony „Pola” - za jej pomocą sprawdzimy, czy produkt jest w 100% polski, dowiemy się co nieco o firmie oraz uzyskamy informację o udziale w niej zagranicznego kapitału. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS. Kupowanie na miejskich targowiskach, oraz korzystanie z platformy Rolnik Handluje daje nam gwarancje tego że kupujemy polskie płody rolne i najlepsze rodzime produkty.
Nasze plany na rok 2021, to już z końcem stycznia będziemy realizować działania terenie, czyli plakatowanie, rozdawanie ulotek. Oraz inicjacja ogólnopolskiej akcji promującej Patriotyzm Gospodarczy w sieci internetowej, która będzie trwała cały rok. Chcemy rozszerzyć nasze działania na jak największą liczbę portali społecznościowych. Podejmujemy działania i mamy nadzieję, że w tym roku przyniosą jeszcze bardziej widoczne efekty.
Powinność wobec Ojczyzny
Naszą prawidłową drogą rozwoju Ojczyzny w tym jednej z wielu gałęzi jest sektor gospodarczy a w nim pierwsze miejsce powinien zajmować Patriotyzm Gospodarczy odzwierciedlający wartości stanowiące przynależność narodową, co przekłada się na przyrodzony obowiązek w stosunku do samych siebie i Ojczyzny!
Serdeczne podziękowania dla Wszystkich bardzo zaangażowanych od początku zaistnienia tej szlachetnej akcji w naszym regionie, oraz tym którzy ciągle dołączają i angażują się, oraz udzielają wsparcia: Artur Jóźwiak, Daniel Jóźwiak, Jacek Kamiński, Arkadiusz Lewczuk, Paweł Zakrzewski, Sylwester Popławski, Robert Skolimowski, Paweł Wyrzykowski, Michał Harasim, Łukasz Alaba, Piotr Jasieńczuk, Marcin Kucharski, Janusz Olewiński, Robert Paliga, Leszek Szymański, Marcin Wyrębek, Bogdan Hałucha.
Zachęcamy do włączenia się w promowanie Patriotyzmu Gospodarczego wszystkich chętnych. A przez to do rozwoju naszego kraju w oparciu o wartości Cywilizacji Łacińskiej.
Patriotyzm, czyli postawa szacunku, umiłowania i oddania Ojczyźnie!
Podsumowuje inicjator tej szlachetnej akcji.
Bogdan Hałucha.
Dodaj komentarz